3D TV’de kullanılabilen ilk çevrimiçi oyun piyasada

Dassault Systèmes Fransa’daki müşterilerine sanal gerçekliği Nestlé mısır gevrekleriyle sunuyor.

Dassault Systèmes  gerçek zamanlı harekete duyarlılığı stereoskopik 3D ile birleştirerek yeni bir video oyunu cıkarmayı başardı.Yeni oyun çocukların sevdiği Nestlé mısır gevrekleri ile Luc Besson’un son filmi Arthur 3- İki Dünyanın Savaş’nı bir araya getiriyor.

Chocapic ve Nesquik mısır gevreği kutularına yerleştirdikleri zenginleştirilmiş gerçeklik oyunlarıyla 2009 yılının sonlarına doğru Fransa’da büyük başarı elde eden Dassault Systèmes, çığır açan bilgi ve deneye dayalı 3D teknolojilerini yeni oyunlarıyla destekliyor.  En sevdikleri mısır gevreği kutusunu alanlar, Nestlé mısır gevrekleri kutusundan keserek elde ettikleri 3D gözlükleriyle Minimoy karakterlerinin fantastik dünyasına girip 3 boyutlu oyunların keyfini çıkarıyor.

Kutulardan keserek elde ettikleri gözlükleriyle Chocapic ve Nesquik mısır gevreği tutkunları, “sihirli kare" donanımlı 3D gözlüklerini taktıktan sonra, webcam’lerinin karşısına geçip www.arthurcourse.com ‘a girerek harekete duyarlı 3D oyunların deneyimini yaşayabiliyor. “Sihirli kareyi” tanıyan webcam sayesinde klavye, fare veya joystick’e ihtiyaç duymadan yalnızca kafalarını ve vücutlarını hareket ettirerek oyunu kontrol ediyorlar.

3D TV’lerde de kullanılabilen ilk çevrimiçi oyun

Söz konusu harekete duyarlı oyunların keyfini bilgisayar ekranlarında çıkaran oyun severler  bilgisayarlarını 3D TV ekranlarına bağlayarak Chocapic ve Nesquik  kutularından çıkan 3D gözlükler ile aynı keyfi televizyon ekranlarından da yaşayabiliyor.
dassault systèmes,france,3g,video game,online,internet,software,tv

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !